Środki, które pomogą Ci zwalczyć zmęczenie

Gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy

A zdrowie zaczyna kuleć. Może nie do końca tak brzmi to powiedzenie w oryginale, ale idealnie oddaje ono naturę wielu dzisiejszych problemów, które mamy z naszym zdrowiem. Pośpiech, a właściwie brak czasu sprawiają, że niekiedy podejmujemy pochopne decyzje, odbijające się nam czkawką jakiś czas później. Jednym z najczęściej popełnianych przez nas nieintencjonalnie błędów, jest źle dobrana dieta, uboga w składniki odżywcze. Pogoń za pieniądzem i doba, która pomimo usilnych starań nie daje się rozciągnąć sprawiają, że nie odżywiamy się prawidłowo, oszczędzając czas zajadamy się hotdogami ze stacji benzynowych czy fastfoodami, które poza chwilowym zaspokojeniem głodu, nie mają żadnych wartości odżywczych, a spożywane długotrwale jako składnik “diety” (cudzysłów użyty celowo, ponieważ zajadanie się śmieciowym jedzeniem nigdy nie powinno zostać przez nikogo nazwane dietą) wpływają negatywnie na naszą sylwetkę i poziom energii. Jeśli czytając ten tekst masz wrażenie, że w jakimś stopniu mówi on o Tobie – zrób coś dla siebie i wybierz kurację przeciwzmęczeniową, która pozwoli Ci zredukować negatywne skutki złego prowadzenia się.

Błędne skojarzenia

Części z nas, kuracja kojarzy się wyłącznie z zastrzykami czy przyjmowaniem kroplówek. Ciężko jest stwierdzić skąd w społeczeństwie wzięło się takie przekonanie, jednakże według definicji, mianem kuracji określa się szereg odpowiednio łączonych środków i zabiegów leczniczych lub kosmetycznych w celu poprawy stanu zdrowia lub urody.

Oczywiście, niektóre kuracje wymagają stosowania zastrzyków czy wlewów witaminowych, by przynieść szybko oczekiwany rezultat, jednak nie jest to regułą – nie zawsze decydując się na kurację, jesteśmy zmuszeni walczyć z lękiem przed igłami, czy wtłaczaniem jakichś dziwnych substancji do naszego ciała. Poniżej znajdziesz kilka propozycji kuracji, które skutecznie wspomogą Cię w codziennej walce ze zmęczeniem:

Aroma terapia – Zaskakująco dobre efekty w “ładowaniu naszych baterii” można osiągnąć poprzez stosowanie aromaterapii , czyli “zabiegu” w którym używa się różnego rodzaju olejków eterycznych. Unosząca się w powietrzu woń energetyzujących olejków (na przykład z geranium, cynamonowego czy mandarynkowego) wpływa korzystnie na poprawę nastroju i pobudzenie. Metod aromaterapii jest wiele i można w prawdzie rozpylać w mieszkaniu wodę wymieszaną z kilkoma kroplami olejku, natomiast zdecydowanie lepiej sprawdza się korzystanie z dyfuzorów, czy tak zwanych kominków. Kominek działa w ten sposób, że do małego zazwyczaj zagłębienia nalewa się odrobinę wody, do której dodaje się kilka kropel olejku, całość jest podgrzewana od dołu przy użyciu świeczki.

Pobudzająca organizm akupresura – Jest to sprawdzony sposób na odzyskanie sił i energii, wykorzystywany z powodzeniem od lat w medycynie w krajach azjatyckich i nie tylko. Akupresura poprawia kondycję fizyczną, mówi się także, że przywraca ona harmonię i jasność umysłu. Działa świetnie w połączeniu z aromaterapią!

Ogólnodostępne w aptekach preparaty na zmęczenie bez recepty – Jednym z często występujących w preparatach z aptek składników jest żeń-szeń, jako że usprawnia on proces trawienia, dzięki czemu nasz organizm lepiej korzysta z energii pochodzącej z cukrów. Ponadto, żeń-szeń hamuje produkcję kwasu mlekowego w mięśniach pod wpływem wysiłku i co pozwala nie odczuwać zmęczenia nieco dłużej.

 

Leave a Comment