Czym jest cytrynian magnezu?

Ludzki organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje różnych składników mineralnych. Jednak ludzie często nie dostarczają im w sposób naturalny poprzez jedzenie. Co w takim przypadku należy zrobić? Oczywiście na rynku istnieje bardzo dużo różnych suplementów diety, które pomogą nam ten niedobór zlikwidować. Bardzo ważne jest, aby w organizmie nie brakowało magnezu. Jednak w jakiej formie najlepiej go spożywać? Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić czym w ogóle jest cytrynian magnezu.

Co to jest cytrynian magnezu i do czego służy?

Nie od dzisiaj wiadomo, że magnez jest chyba jednym z najpopularniejszych, a zarazem najczęściej przyjmowanych suplementów diety. Wszystko dlatego, że ma dość szerokie działanie. Warto dodać, iż chyba jednak najczęściej sięgają po niego sport -owcy, ale nie tylko. Polecane jest to także osobom, które codziennie narażone są na duży stres i obciążenia swojego układu nerwowego. Dlatego też warto dodać, iż każdy człowiek na świecie potrzebuje magnezu. Bardzo ważny jest w formie cytrynianu magnezu. Zatem cytrynian jest to nic innego jak związek chemiczny. Jest połączeniem przede wszystkim soli kwasu cytrynowego i magnezu. Jest uznawana za najlepiej przyswajalną formą. Dlatego można zaryzykować stwierdzeniem, iż magnez występujący w postaci cytrynianu jest najlepszym wyborem. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że dobrze się przyswoi.
Jeśli ktoś nie wie na co pomaga taki cytrynian to warto napisać. Jego stosowanie pomaga między innymi na:

  • poprawę jakości snu,
  • zredukowanie ryzyka występowania miażdżycy,
  • wspomaga działanie układu odpornościowego,
  • działa przede wszystkim łagodząco na bóle związane z miesiączkowaniem,
  • działa uspokajająco,
  • przeciwdziała niedotlenieniu mięśnia sercowego,
  • ochrania przed powstawaniem zakrzepów krwi,
  • zapobiega podwyższaniu się cholesterolu,
  • dobry na zaparcia,
  • zapobiega skurczom nóg.

Z tekstu wynika, iż magnez ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Dlatego każdego dnia powinniśmy dostarczyć ten składnik w odpowiedniej dla nas dawce. Dzienna dawka, którą powinna przyjmować kobieta wynosi 300 mg. Natomiast dla mężczyzny dawka to 400 mg. Niedobory są częstym objawem, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie ludzie nie za bardzo dbają o to co jedzą.
Co powinniśmy jeść, aby uzupełniać magnez? Otóż najlepszymi produktami są groch, szpinak, orzechy laskowe, gorzka czekolada, makrela i dorsz. Jeśli będziemy jeść te produkty to nie musimy obawiać się o niedobory.

Leave a Comment