Mydło diy

Ostatnimi czasami bardzo modne jest samodzielne wykonywanie różnych przedmiotów codziennego użytku. Oczywiście hitem ostatnich sezonów były szalenie modne świece sojowe, jednak w domu możesz samodzielnie przygotować również mydło. Mydło diy wcale nie jest takie trudne do wykonania. Możesz się o tym przekonać w każdej chwili, ponieważ w sieci znajdziesz mnóstwo poradników, z których dowiesz się od czego zacząć.

Mydło diy – jak zrobić?

Zanim zabierzesz się do pracy, to warto zdecydować się czy musisz zrobić odpowiednie zakupy. Oczywiście jeśli Twój projekt jest spontaniczny to możesz do swoich mydeł wykorzystać skrawki starych mydeł, mydeł dziecięcych czy nawet szare mydło. Warto się także zastanowić jak chcesz urozmaicić wykonane myśli. Możesz do niego dodać soki owocowe czy też mleko żeby cieszyć się ich właściwościami w trakcie codziennej pielęgnacji.
Jeśli jednak chcesz zająć się na poważnie wykonywaniem myślą, to warto wybrać się na zakupy. Oprócz dodatków, które będziesz w nich umieszczać warto zakupić również zapas bazy do mydła. Dzięki temu nie musisz już szukać po całym domu starych mydeł. Większość poradników zaleca na sam początek zakup bazy glicerynowej. To najpopularniejsza baza, z którą i tak mamy do czynienia w przypadku wielu kupnych mydeł.

Gdy masz już wszystkie składniki to czas najwyższy przystąpić do dzieła. Bez względu na to czy twoja bazę stanowi profesjonalny produkt czy resztki mydeł , to warto je rozdrobnić, na przykład zetrzeć na tarce. Następnie wiórki rozpuszczamy w kąpieli wodnej pilnując, żeby nie przywierał do dna naczynia i żeby się nie przypaliła. Następnie dodajemy do masy wybrane przez nas dodatki i mieszamy do uzyskania jak najbardziej jednolitej masy. Możemy również dodać odrobinę wody. Następnie nasze mydełka umieszczamy w firma -ch. Najwygodniejsze są te silikonowe. Najłatwiej później wyjąć nasze mydła. Ostatni krok to schłodzenie mydeł, tak żeby nadawały się do użytku.
Tak przygotowane mydła to nie tylko sposób na ograniczenie ilości zakupów i zużytych opakowań ale również doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu i chwilę relaksu. Własnoręcznie przygotowane mydła to również doskonały prezent dla bliskich osób. W ten sposób wykazujesz się nie tylko kreatywnością ale również dbasz o najbliższych.
Jeśli więc jesteś zwolenniczką samodzielnego wykonywania wielu akcesoriów i rzeczy codziennego użytku do domu, to może czas najwyższy wziąć się za samodzielne wykonywanie również części kosmetyków, na przykład właśnie mydeł.

Leave a Comment