Piękny uśmiech. 5 praktycznych wskazówek.

Mówi się, że uśmiech czyni nas sympatycznymi, jest niezwykle komunikatywny, a nawet poprawia nasze samopoczucie. Tak wiele korzyści w tak prostym i powszechnym geście. Jednak nasz uśmiech może bardzo szybko stać się tak złożony, że ukrywamy go przed oczami innych, pozbawiając nas w ten sposób głównej cechy naszej wypowiedzi. Odzyskaj pewność siebie w swoim uśmiechu.

1. Higiena jamy ustnej.

Pierwszym krokiem do odzyskania zaufania do swojego uśmiechu jest zadbanie o niego. Jeśli szczotkowanie zębów jest dla Ciebie obowiązkiem, naucz się cofnąć ten moment.
Spraw, aby był to czas relaksu i dobrego samopoczucia, a także specjalny czas dla Twojego organizmu. Dentyści szacują, że skuteczne szczotkowanie zębów powinno zająć co najmniej 2 minuty, więc nie ma wymówki, aby pominąć ten krok.
Dla zapewnienia optymalnej higieny zalecam mycie zębów po każdym posiłku, dzięki czemu unikniesz żenującej sytuacji, w której kawałek sałatki utkwiłby między zębami i będziesz miał satysfakcję z bardziej orzeźwiającego oddechu niż wiatr polarny.
Wreszcie, nie ograniczaj się tylko do zębów, ale zdecyduj się na całkowite czyszczenie jamy ustnej za pomocą prostych gestów, takich jak bezalkoholowy płyn do płukania jamy ustnej, szczotkowanie języka w celu wyeliminowania złych bakterii i nie zapomnij o przestrzeni międzyzębowej za pomocą nici dentystycznych lub szczoteczek międzyzębowych.
Zainwestuj w dobrą elektryczną szczoteczkę do zębów, która pozwoli Ci usuwać więcej płytki nazębnej i dbać o swoje zęby za pomocą szczoteczki przyjaznej dla dziąseł.

2. Bielsze zęby.

Białe zęby to nie tylko domena gwiazd Hollywood. Dzisiaj istnieją produkty, które pozwalają wybielić zęby z domu bez konieczności wydawania astronomicznych sum pieniędzy u dentysty.
Nie wstydź się używać tych rozwiązań, pożółkłe zęby nie zawsze są synonimem złej higieny zębów, czasami może to być spowodowane naszym makijażem genetycznym, a całe szczotkowanie na świecie nic by nie zmieniło.
Ten rodzaj opieki najczęściej przyjmuje formę żeli, które mają być stosowane do zębów za pomocą tacek i zawierają nadtlenek wodoru, który utlenia cząsteczki do zmniejszenia ich barwy. Należy jednak uważać, aby nie nadużywać ich nadmiernie, gdyż może to osłabić szkliwo zębów. Należy unikać produktów zawierających więcej niż 0,1% nadtlenku wodoru.

3. Tego należy unikać.

Należy jednak uważać na pewne elementy, które mają tendencję do przebarwiania zębów, co może zniweczyć wszystkie wysiłki, aby mieć piękne białe zęby. Obejmują one następujące produkty żywnościowe:

  • Kawa
  • Herbata
  • Czerwone wino
  • Ciemna czekolada
  • Sos pomidorowy
  • Curry
  • Burak
  • Ocet balsamiczny
  • Sos sojowy

Należy również zachować ostrożność w przypadku kwaśnych pokarmów, które osłabiają i uszkadzają szkliwo zębów, takich jak słodycze lub napoje bezalkoholowe, takie jak soda. Celem nie jest wyeliminowanie tych produktów z diety, ale dokładne ich wyszczotkowanie podczas jedzenia.

4. Nawilżanie ust.

Kto nigdy nie doświadczył nieprzyjemnego doświadczenia spierzchniętych ust? Oprócz intensywnego uczucia suchości, spierzchnięte usta są dalekie od blasku. Niezależnie od tego, czy jest zima czy lato, nie oszczędzaj na dobrym balsamie do ust, który możesz nałożyć rano i wieczorem, aby zapewnić im odpowiednią dawkę wilgoci.
Wieczorem możesz zdecydować się na balsam na bazie masła shea, który głęboko odżywi Twoje usta i nada im intensywną miękkość. Radzę również złuszczać je raz lub dwa razy w tygodniu , aby usunąć całą martwą skórę i uczynić ją bardziej gładką. Zobaczysz, że już przy tych kilku gestach Twoje usta będą o wiele piękniejsze, a nawet będziesz mogła je bardziej sublimacyjnie podkreślić za pomocą ładnej szminki.

5. Bądź naturalny.

Bardziej lśniące zęby , usta, które oddychają świeżością, usta delikatniejsze niż kiedykolwiek, masz wszystko, czego potrzebujesz, aby pokazać swój najpiękniejszy uśmiech i podzielić się nim ze światem. Nie ma nic bardziej uroczego niż uśmiech pełen szczerości, więc nie zmuszaj go i pozwól emocjom mówić za siebie. Uważajcie, wasz uśmiech jest zaraźliwy, a wasze otoczenie nie może być na niego nieczułe.

Nie czekaj dłużej i w końcu uśmiechnij się do życia!

Leave a Comment