Tracisz włosy? Nie trać głowy!

Jeśli zauważyłeś, że twoja czupryna nieco się przerzedziła lub podczas czesania na szczotce zostaje niepokojąco dużo włosów, to znak od twojego organizmu, że jakiś element codziennej pielęgnacji się nie sprawdza lub to stan zdrowia daje o sobie znać. Warto zadziałać. Sprawdź popularne sposoby na wypadanie włosów.

Kosmetyki przeciw wypadaniu włosów

Na rynku znajdziesz bardzo wiele formuł stworzonych z myślą o problemach związanych z wypadaniem włosów. Są to między innymi delikatne szampony i odżywki, które nie mają w składzie substancji wysuszających i SLS. Inną grupą są produkty do wcierania i wmasowywania.
Mają odżywiać i pobudzać skórę głowy do efektywniejszej pracy, jednocześnie nie obciążając cebulek. Stosując taką pielęgnację codziennie, możesz szybko zauważyć efekty. Jeśli jednak nie nadejdą, warto wspomóc się innymi metodami i odwiedzić trychologa.

Masaż głowy, czyli przyjemne z pożytecznym

By skóra głowy była dobrze ukrwiona, a co za tym idzie miała więcej wigoru, należy ją masować. Lekko i delikatnie, ale zdecydowanie i najlepiej w trakcie mycia – przez około 5 minut. Relaks w trakcie zabiegu będzie miał równie zbawienny wpływ, co odpowiedni kosmetyk. Powtarzaj go regularnie i obserwuj uważnie, jak zareaguje twój skalp.

Olejowanie skóry głowy

Niektóre oleje mają właściwości wzmacniające i doskonale sprawdzają się w sytuacji problemów z nadmiernym wypadaniem włosów. Szczególnie skuteczne są oleje: kokosowy, łopianowy, rozmarynowy, imbirowy, z pokrzywy lub z czarnuszki.

Zabieg olejowania skalpu najlepiej wykonać na noc. Niewielką ilość oleju nanieś na czubek głowy i kolistymi ruchami wmasuj w resztę skóry. Nie spłukuj i nie susz. Powtarzaj tę metodę raz-dwa razy w tygodniu.

Witaminy na łysienie

Popularne sposoby na wypadanie włosów obejmują także zmianę nawyków żywieniowych. Zbilansowana dieta jest świetnym sprzymierzeńcem w walce o bujną grzywkę. Upewnij się, że w twoim jadłospisie pojawią się produkty bogate w cynk, selen, żelazo, krzem, witaminy z grupy A, B5, B6, B12, C, E. Możesz także wspierać się piciem ziół – szczególnie skuteczna jest pokrzywa i skrzy polny.

Jeśli powyższe metody zawiodą, udaj się do specjalisty. On postawi diagnozę i ułoży leczenie, w trakcie które powyższe porady również mogą okazać się pomocne.

 

Leave a Comment