Zrób domową maseczkę z drożdży i jajka.

Dla zdrowego blasku i miękkiej skóry oto przepis na ekspresową maseczkę z drożdży i jajka.

Drożdże użyte w tej masce są całkowicie naturalnym produktem, który uzyskuje się podczas produkcji piwa. Jest to żywy mikroorganizm, bogaty w proteiny i witaminę B, który ma pozytywny wpływ na skórę, włosy i paznokcie. Skład jajka jest zrównoważony, co czyni je prawie kompletnym pożywieniem. Dlatego połączyliśmy właściwości drożdży i jajka, aby zaoferować Ci maseczkę, która ożywi nieco poszarzałą skórę. Terapia dla skóry.

Zastosowanie.

  1. Oddziel żółtko od białka jajka.
  2. Żółtko wymieszać drewnianą łopatką. Kiedy będzie kremowa, dodaj pięć kropli olejku eterycznego z grejpfruta. Ponownie wymieszać.
  3. Wymieszać z płatkami drożdży piwowarskich do uzyskania gładkiej, lekko gęstej masy.
  4. Rozprowadź maseczkę na dobrze oczyszczonej twarzy za pomocą płaskiego pędzla (jak pędzel do ciasta). Unikaj konturu oczu, ale kładź nacisk na skrzydełka nosa i podbródek, nawet przechodząc pod spodem, aż do szczytu szyi.
  5. Pozostawić maskę na skórze do momentu, aż skóra zacznie się ściągać (zwykle po około 15 minutach). Następnie usuń go za pomocą ściereczki i ciepłej wody.
  6. Delikatnie osusz twarz, a następnie nałóż krem nawilżający. Twoja cera odzyska blask, będzie rozświetlona, dobrze nawodniona, elastyczna i miękka w dotyku.

Maseczkę tę , jak wszystkie preparaty na bazie surowego jajka, nie przechowuje się. Należy go zatem niezwłocznie wykorzystać. Ponadto, olejków eterycznych nigdy nie należy przedawkowywać; niektóre z nich mogą być bardzo drażniące. Preparaty domowej roboty, jakkolwiek naturalne, wymagają dużej staranności w wykonywaniu receptur.

Leave a Comment