Jakie korzyści dla skóry zapewnia stosowanie glinki zielonej?

Glinka zielona swój kolor zawdzięcza obecności w składzie jonów żelaza. Jest ona wydobywana z głębokich pokładów krzemionkowo-aluminiowych we Francji i w USA.

Jakie wyróżnia się rodzaje glinki zielonej?

Wyróżnia się dwa rodzaje glinek zielonych:

  • montmorillonite i
  • illite.

Wymieniona jako pierwsza glinka montmorillonite wzięła swoją nazwę od nazwy regionu, w którym została odkryta (Montmorillon). W jej składzie znaleziono 20 soli mineralnych, liczne mikroelementy oraz pierwiastki śladowe. Z kolei glinka illite pochodzi z USA, gdzie po raz pierwszy wydobyto ją w 1937 roku. W sklep -ach można zakupić oba rodzaje glinek zielonych w podobnej cenie. Należy jednak zwrócić uwagę na ich kolor, powinien być wyraźnie zielony. Przy zakupie trzeba też zwrócić uwagę na długą datę przydatności oraz na brak dodatków do glinki.

Jaki jest skład zielonej glinki?

Dlaczego glinka zielona korzyści dla skóry przynosi? Przede wszystkim pozytywny wpływ na skórę zapewniają elementy wchodzące w skład zielonej glinki takie jak:

  • krzem , bo reguluje wydzielanie sebum,
  • magnez, który zapobiega rozwojowi stanów zapalnych,
  • wapń, gdyż utrzymuje napięcie skóry i nawilża ją,
  • selen, który wpływa na jędrność skóry,
  • mangan chroniący przed działaniem wolnych rodników,
  • fosfor, który wspomaga odnowę komórkową,
  • miedź regulująca pracę gruczołów łojowych,
  • żelazo biorące udział w syntezie kolagenu.

W jakiej postaci występuje glinka zielona?

Najczęściej glinka zielona w sklepach jest dostępna w sproszkowanej formie lub w gotowych produktach kosmetycznych. Jako proszek jest idealna do samodzielnego tworzenia masek, kremów, okładów, a nawet do picia. Przy pomocy zielonej glinki można pozbyć się cellulitu, stanów zapalnych jamy ustnej czy oczyścić organizm z toksyn.

Jakie działanie wykazuje glinka zielona?

Dzięki dużej zawartości minerałów oraz pierwiastków zielona glinka rewelacyjnie sprawdza się w pielęgnacji cery problematycznej. W tym wypadku wykorzystywane są jej właściwości oczyszczające, antybakteryjne, ściągające oraz wyciszające. Dodatkowo ten rodzaj glinki świetnie matuje skórę. Pochłania nadmiar sebum i reguluje jego produkcję. Jest również polecana do szarej i zmęczonej skóry z uwagi na zdolności rozjaśniania i wyrównywania kolorytu skóry. Glinka także ujędrnia i dotlenia skórę przez co spowalnia procesy starzenia. Jest też zalecana do walki z cellulitem, gdyż pobudza mikrokrążenie skóry.

Jak stosować zieloną glinkę?

Zielona glinka może być wykorzystana do tworzenia własnych kremów czy masek do twarzy. Można jej również użyć do kąpieli.

Leave a Comment