Rodzaje manicure.

Rodzajów manicure jest przynajmniej kilkanaście. My skupmy się na tych najbardziej znanych i popularnych, najczęściej wybieranych przez kobiety (i nie tylko) w salonach kosmetycznych.

Manicure klasyczny.

Manicure klasyczny, zwany również tradycyjnym jest najczęściej stosowanym i wybieranym manicure, ze względu na odżywienie płytki paznokcia i zadbanie o przylegające skórki. Jest to najszybszy manicure jaki możemy zamówić u kosmetyczki, jest on idealny dla osób które nie mają czasu zadbać o paznokcie lub po prostu nie umieją lub nie mają wprawy.

Manicure japoński.

Manicure japoński jest doskonałym wyborem dla osób mających bardzo słabe i łamliwe paznokcie. Jest to najlepszy zabieg regenerujący i odżywiający płytkę paznokcia oraz skórki. W tym rodzaju manicure używa się pastę z krzemionką, której celem jest odżywienie i wzmocnienie płytki paznokcia. Manicure ten stawia na całkowita regenerację i odżywienie naszych paznokci i płytki paznokcia. Manicure japoński nawilża oraz odżywia paznokcie, sprawiając że paznokcie wyglądają niesamowicie zdrowo z naturalnym perłowym odcieniem.

Manicure francuski.

Do zastosowania manicure francuskiego potrzebne są paznokcie o odpowiedniej długości dlatego jest on rzadziej spotykany i stosowany. Polega on przede wszystkim na odpowiednim pomalowaniu paznokci, co nadaje mu elegancki i estetyczny wygląd. Polega on na odpowiednim skróceniu paznokci, pomalowaniu białym lakierem wolnych brzegów płytki paznokcia, a na koniec całość cieniujemy lakierem w kolorze cielistym. Jest to zabieg, w którym warunkiem koniecznym u stylistki jest posiadanie odpowiednich umiejętności w zakresie malowania paznokci.

Manicure hybrydowy.

Manicure hybrydowy jest najbardziej popularnym i najczęściej stosowany ostatnio rodzajem manicure. Na celu on ma uzyskanie najbardziej trwałych i efektywnych paznokci. Jest on przede wszystkim nieszkodliwy i nieinwazyjny dla płytki paznokcia, w skutek czego nie wpływa negatywnie na paznokcie. Paznokcie najpierw są odpowiednio przygotowywane a następnie aplikuje się na nie bazę hybrydową oraz bazę budującą, o odpowiednim odcieniu lakieru wybranego przez klientkę przed przystąpieniem do robienia paznokci, na koniec używamy topu hybrydowego lub topu matowego do hybryd. Każda z warstw jest utwardzana światłem UV lub LED, przed nałożeniem następnej. Tak wykonana stylizacja zabezpiecza paznokcie przed uszkodzeniami oraz zapewnia im trwałość oraz niesamowity wygląd aż do 3 tygodni. Przy tak wykonanym manicure lakier nie odpryskuje i nie matowieje z czasem, ale pozostaje cały czas błyszczący.

Manicure żelowy.

Manicure żelowy jest to rodzaj manicure, który dopiero zyskuje na popularności. Polega on na nadbudowaniu i przedłużeniu płytki paznokcia. W tym manicure używa się specjalnych żeli budujących, które umożliwiają przedłużenie paznokcia do odpowiedniej długości, oraz nadanie im preferowanego kształtu. Wykonuje się go na naturalnej płytce paznokcia z użyciem dopasowanych szablonów. Żel budujący podobnie jak lakiery hybrydowe należy utwardzić przez lampę UV lub LED, od razu po uformowaniu paznokci używa się lampy.

Manicure akrylowy.

Manicure akrylowy jest bardzo podobny do manicure żelowego , ponieważ jest również sposobem na wymodelowanie paznokci. Robiąc go możemy nadbudować i przedłużyć paznokcie, a co z tym idzie uzyskać dowolny kształt. Po przygotowaniu paznokcia przykleja się formy, a później aplikuje na nie proszek akrylowy połączony ze specjalnym preparatem. Po rozprowadzeniu od razu twardzieje, nie trzeba używać lapy UV ani LED, po tym wystarczy tylko opiłować go pilnikiem nadając preferowany kształt paznokcia.

Manicure męski.

Manicure u mężczyzn wymaga nieco więcej uwagi, gdyż paznokcie i skórki u mężczyzn są twarde. Manicure męski polega na przycięciu skórek, nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu, oraz nałożeniu odżywki przeznaczonej specjalnie dla mężczyzn. Manicure ten jest niezbyt znany jednak z czasem może on zyskiwać na popularności.

Więcej o manicure na Fashion Valley.

Kategoria: moda, uroda

Leave a Comment