Jak często ćwiczyć na siłowni?

Jak często ćwiczyć na siłowni? Trener personalny radzi

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy też zaawansowanym i doświadczonym podnoszącym ciężary, w Twojej głowie pojawia się pytanie, jak często powinienem ćwiczyć w tygodniu?

Wielu początkujących ma tendencję do przepracowywania się i pomijania dni odpoczynku. Oznacza to, że ich ciała nie mają czasu na regenerację, co może prowadzić do kontuzji, bólu mięśni i braku motywacji.

Jeśli jesteś początkujący, możesz chcieć zacząć od 3-4 dni w tygodniu na początku. Nie ma potrzeby w pośpiechu do rzeczy tutaj i zaczynając zbyt szybko. Będziesz także chciał, aby upewnić się, że Twoje treningi są intensywne i wymagające, ale nie pchać się zbyt mocno, gdzie można złamać swoje ciało. Pamiętaj, że budowanie mięśni wymaga czasu, więc nie zniechęcaj się, jeśli nie widzisz rezultatów natychmiast.

Zaawansowani ludzie będą w stanie wytrzymać więcej dni treningowych w tygodniu.

Typowy dzień treningowy dla zaawansowanego człowieka to 3-4 treningi w tygodniu, podczas których uderzasz w różne partie ciała podczas każdej sesji treningowej.

Trening co drugi dzień jest idealny do budowania mięśni, ale wszystko zależy od Twoich celów i tego, ile pracy możesz wytrzymać. Jeśli naprawdę chcesz mocno uderzyć w klatkę piersiową to trening co drugi dzień może nie być dla Ciebie najlepszym pomysłem, ponieważ zajmie to trochę czasu, aby Twoje ciało odpoczęło od wysiłku.

Dążenie do zachowania zdrowia to kolejny powód, dla którego ludzie często ćwiczą.

Ćwicząc kilka razy w tygodniu, kontrolujemy swoją wagę.

Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej naraża Cię na większość chorób, w tym cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi i chorobę wieńcową. Osoby z dużą ilością tkanki tłuszczowej są również bardziej narażone na urazy, takie jak problemy z kolanami, zapalenie stawów czy bóle pleców, ponieważ mają mniej mięśni, które mogą chronić stawy przed urazami. Jeśli będziesz często ćwiczyć, mięśnie pomogą Ci zrównoważyć nadmiar tłuszczu poprzez spalanie kalorii, dzięki czemu nie przytyjesz.

Ćwiczenia sprawiają również, że wyglądasz lepiej, ponieważ pomagają ujędrnić mięśnie i wzmocnić kości.

Jeśli chcesz rozwinąć określony zestaw mięśni lub stracić tkankę tłuszczową, ćwiczenie kilka razy w tygodniu pomoże ci utrzymać się na dobrej drodze.

Choć ważne jest, aby mieć harmonogram i trzymać się go, nie można być na siłowni codziennie. Czasami życie staje na przeszkodzie, ale nie pozwól, aby to powstrzymało cię przed treningiem. Jeśli przegapisz swój trening na dziś, po prostu upewnij się, że masz coś w jutro. Później sobie podziękujesz.

Leave a Comment