Co to jest mikrowłókno

W trakcie zakupów produktów tekstylnych do domu bardzo często zwracamy uwagę na to, co jest napisane na metce. Jednak coraz częściej znajduje tam informacje , że wybrana przez nas pościel została wykonana z mikrowłókna. Niestety nie zawsze wiemy co to jest, nawet jeśli rzeczy wykonane waśnie z tego materiału często przypadają nam do gustu dzięki swoim właściwościom. Od razu warto sobie wspomnieć, że materiał ten jest niestety sztuczny, jednak i tak potrafi sprostać oczekiwaniom naprawdę wielu osób.

Co to jest mikrowłókno

Sięgając po popularne tekstylia warto wiedzieć, że mikrowłókna to materiały o niesamowicie niskiej gęstości liniowej. Żeby to zobrazować, to warto powiedzieć, że sploty tego materiału są cieńsze niż ludzki włos. Do tej pory nie było na rynku tego rodzaju materiału. Jednak to właśnie ta cecha sprawia, że możemy cieszyć się wyjątkowymi właściwościami samego materiału. Jest on znacznie cieńszy i delikatniejszy niż inne popularne materiały, z których są wykonywane tekstylia do naszych domów.
Dzięki tym cechom nasze na przykład pościele są wyjątkowo cienkie i delikatne a zarazem nie ulegają zbyt szybko niszczeniu. Unikalne cechy tego materiału sprawiają również, że znacznie mniej się one kurza, a jednocześnie szybko schną. Jeśli chodzi o pranie to możemy je również prac w niższej temperaturze niż zwykle tekstylia a równocześnie cieszyć się idealnie czystymi rzeczami. W związku z tym jest to jeden z najpopularniejszych materiałów jeśli chodzi o pościel. Szczególnie, że kolejnym atutem tego materiału jest sprężystość, a co za tym idzie, nie musy jej wówczas prasować.

Z tego też powodu wybieramy coraz częściej pościel właśnie z tego materiału i możemy się nią cieszyć bez względu na porę roku. W końcu to wyjątkowo wytrzymała a jednocześnie bardzo miła w dotyku materiał, która doskonale sprawdza się właśnie jako pościel. Szczególnie, że utrzymanie jej w idealnej czystości również jest wyjątkowo proste. A to przecież bardzo ważne jeśli chcemy mieć czysty i bezpieczny dom.

Warto jednak pamiętać, że bez względu na zabrudzenia warto prac pościele zawsze w przynajmniej 60 stopniach ze względu na unikanie w domu roztoczy. Jednak nie jest to problemem jeśli pościel schnie tak szybko jak w przypadku materiałów wykonanych z mikrowłókien. To naprawdę bardzo praktyczne rozwiązanie.
Warto również wiedzieć, że ten właśnie materiał jest również określany takimi nazwami jak mikrofaza, czy też popularniejsza mikrofibra. Każdy z tych materiałów to to samo mikrowłókno.

 

Leave a Comment