Balsam regenerujący do popękanych stóp do samodzielnego przygotowania.

Długotrwały chłód zimy powoduje niekiedy wysuszenie podeszew stóp, choć nie wiemy dokładnie, jaki jest tego mechanizm – skóra pęka, szczelinuje i pęka; chodzenie staje się niewygodne, a nawet bolesne. Oczywiście problem ten nie ogranicza się tylko do zimy, może występować przez cały rok.

Aby złagodzić ten problem przedstawiamy balsam z tłuszczów i olejków eterycznych, który można łatwo zrobić samemu.

  1. W małym emaliowanym rondelku roztopić na wolnym ogniu 50 g smalcu i 30 g masła shea. Przede wszystkim nie dopuść do rozgotowania mieszanki.
  2. Zdjąć z ognia i dodać łyżkę stołową oleju słonecznikowego z pierwszego tłoczenia. Dobrze wymieszać.
  3. Pozostawić do ostygnięcia na kilka chwil, a następnie dodać trzydzieści kropli eterycznego olejku lawendowego (Lavandula angustifolia) i piętnaście kropli eterycznego olejku z róży stulistnej (Cistus ladaniferus).
  4. Ponownie wymieszaj, a następnie przelej preparat do małego szklanego słoiczka. Unikaj używania plastikowych pojemników, ponieważ mogą one zostać zaatakowane przez olejki eteryczne.
  5. Przed zamknięciem pokrywy odstawić najpierw do ostygnięcia , w przeciwnym razie może dojść do skroplenia się pary wodnej.
  6. Używaj tego balsamu raz lub dwa razy dziennie, tak długo jak długo stopy są popękane. Tłuszcze zmiękczą skórę, nawet zrogowaciałą, olej słonecznikowy z pierwszego tłoczenia dostarczy witaminy E, która odżywia skórę, a olejki eteryczne z lawendy i róży stulistnej zapewnią ich wysoką moc leczniczą.

Nigdy nie łącz zabiegów medycznych z olejkami eterycznymi bez porady lekarza. Nie należy stosować olejków eterycznych u dzieci poniżej 7 roku życia oraz u kobiet w ciąży.

Leave a Comment